طراحی وب سایت آموزشگاهی و طراحی سایت آموزشی

اگر نیاز به طراحی سایت آموزشگاهی دارید توصیه میکنیم حتما این مقاله را مطالعه کنید تا در آینده دچار هزینه های کمرشکن پشتیبانی و نگهداری سایت نشوید. مطالبی برای شما آماده کردیم که هیچ وب مستری به شما نخواهد گفت.

طراحی سایت آموزشگاهی

امروز داشتن یک وب سایت برای هر کسب و کاری لازم و بسیار با اهمیت است. نیاز به طراحی سایت برای برخی کسب و کارها مانند آموزشگاه ها که مخاطبین تحصیل کرده و آشنا با اینترنت و شبکه های مجازی دارند بیش از دیگر کسب و کارها است. شاید دیگر در دنیا آموزشگاهی نباشد که سایتی برای معرفی خودش و اوتوماسیون اداری اش نداشته باشد. هدف یک آموزشگاه از طراحی سایت می تواند معرفی آموزشگاه باشد یا ارائه خدمات به دانشجویان، میتواند پورتالی برای ثبت نام و اوتوماسیون اداری باشد یا فروشگاهی برای ارائه ملزومات آموزشی به دانشجویان و هنرجویان. اگر هدف، معرفی آموزشگاه باشد نیاز به سئو سایت آموزشگاهی قابل انکار نیست. در مورد سئو سایت در انتهای همین مقاله صحبت میکنیم. اگر هدف ایجاد پورتالی برای اوتوماسیون اداری باشد نوع CMS بسیار اهمیت پیدا میکند. در مورد CMS نیز در پایان صحبت میکنیم. در مورد سایت های ارزان با پشتیبانی گران و سایت های گران با پشتیبانی ارزان نیز بحث شده است.

نحوه ارزیابی طراحی سایت

برای ارزیابی طراحی سایت یک شرکت راه های ساده ای وجود دارد. ابزاری به شما معرفی میکنیم تا بتوانید شرکت طراحی سایت تان را محک بزنید.

 1. استفاده از W3 Validator

اگر به سایت https://validator.w3.org/ سری بزنید، میتوانید لینک سایت تان را در این سایت قرار دهید و گزارش کاملی از خطاهای طراحی سایت تان دریافت کنید. اگر خطایی نبود پس کد نویسی سمت کاربر صحیح انجام شده است.

 1. بررسی page speed

اگر به سایت https://testmysite.withgoogle.com/ بروید و آدرس سایتتان را در آن قرار دهید میتوانید وضعیت سرعت سایت تان را در آن بررسی کنید

 1. بررسی کاربر پسند بودن سایت در حالت نمایش موبایل

اگر به سایت https://search.google.com/test/mobile-friendly مراجعه کنید با وارد کردن آدرس سایت تان میتوانید وضعیت طراحی UI/UX سایت تان را در آن مشاهده کنید.

 1. بررسی داده های ساختاریافته

اگر به سایت https://search.google.com/structured-data/testing-tool/ مراجعه کنید و آدرس سایتتان را در آن قرار دهید خواهید فهمید که آیا در طراحی سایت شما، داده های ساختاریافته وجود دارد یا خیر.

ویژگی های عمومی طراحی سایت آموزشگاهی

 • لندینگ پیج حرفه ای

لندینگ پیج ها مهمترین بخش از هر سایتی هستند. هرچه Landing Page های حرفه ای تری داشته باشید میتوانید به جذب مشتری بیشتری از سایت هایتان امیدوار باشید. از لندینگ پیج بیشتر بدانیم

 • ریسپانسیو

طراحی سایت باید به گونه ای باشد که وب سایت شما در موبایل نیز به همان زیبایی باشد که در کامپیوتر نمایش داده میشود. طراحی سایت ریسپانسیو برای سئو نیز مهم است. از طراحی سایت ریسپانسیو بیشتر بدانیم.

 • امنیت سایت

سایت شما، هویت شما است. تصور کنید سایت شما هک شود. تصور کنید چیزی روی سایت شما نمایش داده شود که شما نمیخواهید. قطعا امنیت یک سایت یکی از مهمترین فاکتورها در طراحی سایت است. از امنیت سایت بیشتر بدانیم.

 • بلاگ

بلاگ یک ویژگی انتخابی است. ممکن است شما بخواهید مقالاتی در زمینه فعالیتتان روی سایتتان قرار دهید. بلاگ در سئو سایت بسیار موثر است و باعث بیشتر دیده شدن شما خواهد شد. از بلاگ بیشتر بدانیم.

 • UI/UX مناسب

واژه UI/UX معادل طراحی پوسته سایت شما است. در طراحی پوسته سایت چهار فاکتور اصلی اهمیت پیدا میکند، زیبایی پوسته سایت، کاربرپسند بودن، ریسپانسیو بودن و بهینه بودن سایت. از UI/UX بیشتر بدانیم.

 • امکان چند زبانه شدن سایت

یک وب سایت اگر از پایه درست و مهندسی طراحی شود برای تغییر یا توسعه نیاز به طراحی مجدد نخواهد داشت. طراحی سایت توسط ایده برتر اینگونه است که هر زمان امکان اضافه کردن زبان جدید وجود دارد.

 • طراحی سایت بر منبای سئو

یکی ازاهداف اصلی طراحی سایت، دیده شدن در فضای مجازی است. موثرترین راه برای بیشتر دیده شدن در اینترنت، سئو سایت است. طراحی سایت توسط ایده برتر بر مبنای سئو است. از سئو بیشتر بدانیم.

 • فریم ورک سایت

فریم ورک یک سایت هسته آن سایت است. فریم ورک سایت های طراحی شده توسط شرکت ایده برتر کاملا اختصاصی است و به همین دلیل بالاترین امنیت و کمترین فشار روی سرور را دارد. از فریم ورک بیشتر بدانیم.

 • پشتیبانی سایت

پس از طراحی سایت، در ایده برتر پشتیبانی سایت رایگان دریافت خواهید کرد. تعهد uptime بالای 99% در قرارداد های طراحی سایت ما ذکر میشوند. پشتیبانی سایت به اندازه طراحی سایت اهمیت دارد.

 • کنترل پنل سایت

پنل مدیریت سایت یا کنترل پنل سایت بخشی از سایت است که کاربران عادی به آن دسترسی ندارند و صاحب سایت بسته به سطح دسترسی از آن استفاده میکند. ما به شما کنترل پنل اختصاصی میدهیم.

ویژگی های اختصاصی طراحی سایت آموزشگاهی

 • پورتال ثبت نام آموزشگاه

یک آموزشگاه بزرگ نیاز به سامانه ثبت نام و انتخاب کلاس برای دانشجویانش دارد تا سامانه حقوق و دستمزد کارمندان و مدرسانش.  سامانه ای که اساتید در آن بتوانند وارد حساب کاربریشان شوند و برای دانشجویان کلاس خاصی پیام بگذارند یا دانشجویان به ازای هر کلاس جدید امتیاز یا تخفیفی برای کلاس بعدی به دست آورند. سامانه ای برای پرسش و پاسخ و پورتالی که هرکس بتواند استفاده ای ویژه از آن کند. پورتال میتواند کمک بسیار بزرگی به سیستم حسابداری شما کند.

 • فروشگاه لوازم آموزشی

بسیاری از آموزشگاه ها ملزومات آموزشی را در مرکز آموزشگاه به فروش میرسانند. با ایجاد سامانه فروشگاهی علاوه بر امکان فروش به سراسر کشور میتوانید سامانه حسابداری فروشاهیتان را بسیار قویتر پیاده سازی کنید.

 • خبر خوان آموزشی

میتوانید از RSS سایت های مرتبط با شما برای ارائه اطلاعات و اخبار روز مرتبط به حوزه فعالیتتان در سایتتان استفاده کنید یا با تولید خبر و ارائه RSS به دیگران بیشتر دیده شوید.

 • آموزش مجازی

در یک وب سایت آموزشگاهی میتوانیم آموزش مجازی برای مخاطبینی داشته باشیم که امکان حضور در کلاسهای مارا ندارند. یک وب سایت میتواند برای یک دوره آموزش مجازی ثبت نام کند و پس از آن با ارائه ویدئو کنفرانس های زنده یا فیلم های آموزشی غیر زنده این مهم میسر شود.

 • مرکز دانلود

هر آموزشگاهی اسناد آموزشی به صورت کتاب الکترونیک یا مولتی مدیا و ویدئو بسیاری دارد که میتواند امکان فروش یا اجازه دانلود آنهارا برای دانشجویانش و سایر کاربران سایت فراهم سازد.

 

هزینه طراحی سایت آموزشگاهی

هزینه طراحی سایت آموزشگاهی به عواملی وابسته است که در زیر آنها را بررسی میکنیم. در تصمیم گیری برای هزینه های طراحی سایت باید این نکته مورد توجه قرار گیرد که چه فاکتور هایی هنگام طراحی سایتمان انتخاب میکنیم. با توجه به ویژگی های عمومی و اختصاصی طراحی سایت که در بالاتر بحث کردیم هزینه طراحی سایت آموزشگاهی میتواند از دویست هزار تومان آغاز و تا هر مبلغی ادامه داشته باشد. هزینه های یک وب سایت شامل هزینه طراحی سایت و نگهداری و پشتیبانی است. انتخاب نوع CMS در تغییر هزینه های شما بسیار حائز اهمیت است. به طور کلی CMS های متن باز، هزینه طراحی سایت پایین اما هزینه پشتیبانی و نگهداری بالایی خواهند داشت و برعکس آن، CMS های تجاری اختصاصی و عمومی، هزینه طراحی سایت بالا اما پشتیبانی و نگهداری بسیار پایین تری خواهند داشت.

CMS مناسب برای طراحی سایت آموزشگاهی

به طور کلی در طراحی سایت، دو نوع CMS یا سیستم مدیریت محتوا داریم. سیستم های مدیریت محتوای متن باز یا Open Source مثل جوملا، وردپرس، دروپال، اوپن کارت و سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی و عمومی تجاری. همانطور که گفته شد در CMS های متن باز مانند جوملا و وردپرس هزینه طراحی پایین است زیرا CMS رایگان است و قالب های آماده ارزان یا فریم ورک های رایگان و قدرتمند بسیاری برای طراحی قالب وجود دارند. یک قالب کاملا حرفه ای اورجینال جوملا یا وردپرس نهایتا 60 دلار قیمت دارد و سایت های ایرانی همین قالب را ترجمه شده و فارسی شده به قیمت 20 هزار تومان به فروش میرسانند. طراح سایت با استفاده از این قالب و تغییرات میتواند حتی با مبلغ کلی 500 هزار تومان یک وب سایت حرفه ای به شما ارائه کند. کل زمانی که برای طراحی یک سایت با CMS متن باز نیاز است میتواند به یک هفته ختم شود. اما طراحی سایت با CMS های متن باز، در آینده کار شما را دشوار خواهد کرد. این CMS ها به دلیل متن باز بودن در هر هفته یک به روز رسانی در هسته سایت را خواهند داشت. به دلیل ماژولار بودن آنها در صورتی که هسته سایت به روز رسانی شود و کامپاننت های جانبی به روز رسانی نشود ممکن است سایت شما از دسترس خارج شود یا سایت شما به طور کلی خراب شود. به همین دلیل برای هر به روز رسانی نیاز به پشتیبان سایت خواهید داشت تا به صورت کنترل شده این کار را برای شما انجام دهد. این موضوع هزینه های شما را بالا میبرد. ضمنا در هر تغییر کلی نسخه این CMS ها که سالی یک بار اتفاق می افتد مجبورید کل قالب را تغییر دهید که اگر این تغییر با هماهنگی یک وب مستر حرفه ای و یک سئو کار حرفه ای نباشد، اعتبار سایت شما در گوگل از بین خواهد رفت. از نظر امنیت نیز CMS های متن باز بسیار آسیب پذیر هستند و در تمام هاستینگ ها همیشه بیشترین پیام هشدار امنیتی مربوط به CMS های متن باز مانند جوملا و وردپرس است و در صورت عدم آپدیت یک سایت جوملایی یا وردپرسی احتمال هک شدن سایت شما بالای 90% خواهد بود. اطلاعات بیشتر از CMS های متن باز

اما CMS های تجاری عمومی و اختصاصی، هزینه اولیه بالاتری نسبت به CMS های متن باز دارند، زمان بیشتری برای طراحی سایت نیاز دارند اما از نظر امنیت سایت بسیار قدرتمند تر، از نظر هزینه نگهداری بسیار بصرفه تر، از نظر نیاز به پشتیبانی بسیار کم هزینه تر، از نظر سادگی کنترل پنل برای مدیریت سایت بسیار ساده تر و از نظر سئو بسیار منعطف تر خواهند بود.

شرکت ایده برتر با استفاده از فریمورک اختصاصی شرکت که کاملا با دانش روز سازگاری دارد، اقدام به ایجاد CMS تجاری عمومی برای سایت های کوچک کرده است و برای سایت های بزرگ مطابق نیاز کارفرما، توانایی طراحی و توسعه CMS تجاری اختصاصی را دارد. ما به طور کلی از CMS های متن باز استفاده نمیکنیم مگر به درخواست مشتری. شرکت ایده برتر روی تمامی CMS های متن باز و تجاری تسلط کامل دارد و نمونه کارهای ما گویای این مهم است. اطلاعات بیشتر از CMS تجاری ایده برتر

زبان برنامه نویسی مناسب طراحی سایت آموزشگاهی

برای طراحی وب سایت آموزشگاهی دو زبان برنامه نویسی تحت وب متداول وجود دارد. PHP و ASP . این دو فقط در نوع کد نویسی تفاوت دارند و از نظر فنی هیچ یک بر دیگری برتری ندارند. اما به دلیل اینکه محبوبیت PHP در دنیا ده ها برابر بیش از ASP است در نتیجه متخصصین بیشتری روی این زبان تخصصی مسلط هستند، در صورتی که نیاز به پشتیبانی فنی داشته باشید ساده تر و ارزانتر پشتیبانی دریافت میکنید، در صورتی که قصد توسعه یک سایت به زبان ASP داشته باشید به سختی متخصصین این زبان را پیدا خواهید کرد. ضمنا برای زبان PHP منابع بسیار گسترده تری نیز فراهم است. در مورد زبان های برنامه نویسی هرچه یک زبان محبوبیت بیشتری داشته باشد، هزینه های پایین تر و منابع بالاتری خواهد داشت. شرکت ایده برتر نیز طراحی سایت را با زبان PHP انجام میدهد.

هزینه نگهداری و وبمسترینگ سایت آموزشگاهی

نگهداری و وب مسترینگ وب سایت آموزشگاهی در شرایط ایده عال به مفهوم محتوا گذاری و مراقبت و مونیتورینگ یک وب سایت آموزشگاهی است. در مورد سایت های طراحی شده با CMS تجاری و اختصاصی هزینه نگهداری بسیار پایین است اما در مورد CMS هایی مانند جوملا و وردپرس نگهداری نیاز به یک وب مستر مسلط دارد. هزینه نگهداری بالاتر است و متاسفانه آسیب اصلی همیشه از آپدیت های CMS هاست. در CMS های طراحی شده توسط ایده برتر پشتیبانی و نگهداری به رایگان توسط شرکت ایده برتر انجام میشود.

سئو سایت آموزشگاهی

با توجه به اینکه تخصص اصلی شرکت ایده برتر سئو میباشد، در طراحی سایت های این شرکت، مبنا سئو است و سایت ها طوری طراحی و کد میشوند که در آینده برای سئو نیاز به تغییر بنیادین نداشته باشند. هدف از سئو رسیدن به صفحه یک گوگل است. هدف از صفحه یک گوگل بیشتر دیده شدن است. ما این مهم را برای شما فراهم میکنیم. مفتخریم اعلام کنیم که اولین و تنها شرکتی در ایران هستیم که طراحی سایت را با داده های ساختاریافته و AMP انجام میدهیم. ما سئو را درک کردیم و اولویت اول ما در طراحی سایت، سئو سایت است. نمونه کارهای ما گویای این مهم است.

طراحی سایت 12 CSS 3 HTML 1 JAVASCRIPT 28 طراحی قالب 6 ریسپانسیو 3
اشتراک این پست