طراحی سایت ارزان

اگر نیاز به طراحی سایت ارزان دارید توصیه میکنیم حتما این مقاله را مطالعه کنید تا در آینده دچار هزینه های کمرشکن پشتیبانی و نگهداری سایت نشوید. مطالبی برای شما آماده کردیم که هیچ طراح سایتی به شما نخواهد گفت.

نحوه ارزیابی کیفیت طراحی سایت

 1. استفاده از W3 Validator

اگر به سایت https://validator.w3.org/ سری بزنید، میتوانید لینک سایت تان را در این سایت قرار دهید و گزارش کاملی از خطاهای طراحی سایت تان دریافت کنید. اگر خطایی نبود پس کد نویسی سمت کاربر صحیح انجام شده است.

 1. بررسی page speed

اگر به سایت https://testmysite.withgoogle.com/ بروید و آدرس سایتتان را در آن قرار دهید میتوانید وضعیت سرعت سایت تان را در آن بررسی کنید

 1. بررسی کاربر پسند بودن سایت در حالت نمایش موبایل

اگر به سایت https://search.google.com/test/mobile-friendly مراجعه کنید با وارد کردن آدرس سایت تان میتوانید وضعیت طراحی UI/UX سایت تان را در آن مشاهده کنید.

 1. بررسی داده های ساختاریافته

اگر به سایت https://search.google.com/structured-data/testing-tool/ مراجعه کنید و آدرس سایتتان را در آن قرار دهید خواهید فهمید که آیا در طراحی سایت شما، داده های ساختاریافته وجود دارد یا خیر.

ویژگی های عمومی طراحی سایت

 • لندینگ پیج حرفه ای

لندینگ پیج ها مهمترین بخش از هر سایتی هستند. هرچه Landing Page های حرفه ای تری داشته باشید میتوانید به جذب مشتری بیشتری از سایت هایتان امیدوار باشید. از لندینگ پیج بیشتر بدانیم

 • ریسپانسیو

طراحی سایت باید به گونه ای باشد که وب سایت شما در موبایل نیز به همان زیبایی باشد که در کامپیوتر نمایش داده میشود. طراحی سایت ریسپانسیو برای سئو نیز مهم است. از طراحی سایت ریسپانسیو بیشتر بدانیم.

 • امنیت سایت

سایت شما، هویت شما است. تصور کنید سایت شما هک شود. تصور کنید چیزی روی سایت شما نمایش داده شود که شما نمیخواهید. قطعا امنیت یک سایت یکی از مهمترین فاکتورها در طراحی سایت است. از امنیت سایت بیشتر بدانیم.

 • بلاگ

بلاگ یک ویژگی انتخابی است. ممکن است شما بخواهید مقالاتی در زمینه فعالیتتان روی سایتتان قرار دهید. بلاگ در سئو سایت بسیار موثر است و باعث بیشتر دیده شدن شما خواهد شد. از بلاگ بیشتر بدانیم.

 • UI/UX مناسب

واژه UI/UX معادل طراحی پوسته سایت شما است. در طراحی پوسته سایت چهار فاکتور اصلی اهمیت پیدا میکند، زیبایی پوسته سایت، کاربرپسند بودن، ریسپانسیو بودن و بهینه بودن سایت. از UI/UX بیشتر بدانیم.

 • امکان چند زبانه شدن سایت

یک وب سایت اگر از پایه درست و مهندسی طراحی شود برای تغییر یا توسعه نیاز به طراحی مجدد نخواهد داشت. طراحی سایت توسط ایده برتر اینگونه است که هر زمان امکان اضافه کردن زبان جدید وجود دارد.

 • طراحی سایت بر منبای سئو

یکی ازاهداف اصلی طراحی سایت، دیده شدن در فضای مجازی است. موثرترین راه برای بیشتر دیده شدن در اینترنت، سئو سایت است. طراحی سایت توسط ایده برتر بر مبنای سئو است. از سئو بیشتر بدانیم.

 • فریم ورک سایت

فریم ورک یک سایت هسته آن سایت است. فریم ورک سایت های طراحی شده توسط شرکت ایده برتر کاملا اختصاصی است و به همین دلیل بالاترین امنیت و کمترین فشار روی سرور را دارد. از فریم ورک بیشتر بدانیم.

 • پشتیبانی سایت

پس از طراحی سایت، در ایده برتر پشتیبانی سایت رایگان دریافت خواهید کرد. تعهد uptime بالای 99% در قرارداد های طراحی سایت ما ذکر میشوند. پشتیبانی سایت به اندازه طراحی سایت اهمیت دارد.

 • کنترل پنل سایت

پنل مدیریت سایت یا کنترل پنل سایت بخشی از سایت است که کاربران عادی به آن دسترسی ندارند و صاحب سایت بسته به سطح دسترسی از آن استفاده میکند. ما به شما کنترل پنل اختصاصی میدهیم.

هزینه و قیمت طراحی سایت

هزینه و قیمت طراحی سایت را فاکتورهای بسیاری تعریف میکند. اما فارغ از بحث هزینه طراحی سایت مهم است که بدانیم هزینه نگهداری سایت و قیمت پشتیبانی سایت چقدر است. پشتیبانی رایگان روزی به پایان میرسد و بهتر است قبل از امضای قرارداد طراحی سایت آگاهی کافی نسبت به آینده داشته باشیم.

فاکتور های تعیین هزینه طراحی سایت

در طراحی سایت میتوان یک قرارداد دویست هزار تومانی داشت یا با همان ظاهر سایت یک قرارداد پنجاه میلیون تومانی. شما به عنوان مشتری یا کارفرما، ظاهر سایت را میبینید، در پشت این ظاهر بخش اصلی سایت شما قرار دارد. در واقع بخش کوچکی از هزینه طراحی سایت مربوط به ظاهر و بخش اعظم هزینه مربوط به back end یا برنامه نویسی هسته سایت است. در ادامه فاکتور های مهم در تعیین هزینه را شرح میدهیم.

 1. فریم ورک مورد استفاده در طراحی سایت در سمت کاربر

در طراحی سایت امکان استفاده از فریم ورک هایی مثل BOOTSTRAP وجود دارد. به کار سرعت میبخشد. امکان کد نویسی PURE نیز هست. کار کند میشود و پر هزینه تر. معمولا در پروژهای کوچک و متوسط و نسبتا بزرگ مانند یک فروشگاه اینترنتی یا طراحی سایت شرکتی منطقی است از فریم ورک ها استفاده شود تا هم سرعت انجام بالاتر رود و هم هزینه ها کاهش یابد.

 1. فریم ورک مورد استفاده در طراحی سایت در سمت سرور

استفاده از فریم ورک در کد نویسی سمت سرور نیز مرسوم است، در پروژه های کوچک تا بزرگ از فریم ورک هایی عمومی مانند ZEND یا Laravel استفاده میشود. تنها در جایی از فریم ورک استفاده نمیکنیم که امنیت وب سایت در بالاترین اولویت باشد. معمولا شرکت های طراحی سایت نیز فریم ورک اختصاصی خودشان را دارند.

 1. زبان برنامه نویسی سمت سرور در طراحی سایت

استفاده از زبان PHP یا ASP هردو یک خروجی خواهد داشت. هردو زبان های بسیار قدرتمندی برای طراحی سایت هستند با این تفاوت که PHP به دلیل متداول بودن و محبوبتر بودن منابع بیشتری دارد و عمده شرکت ها روی آن مسلط هستند به همین دلیل متعارف است که هزینه های طراحی سایت با PHP از هزینه های طراحی سایت با APS ارزانتر باشد.

 1. استفاده از قالب های از پیش ساخته شده یا طراحی قالب اختصاصی

یکی از مهمترین فاکتورهای تعریف قیمت طراحی سایت، قالب سایت است. قالب های پیش ساخته بدون نقص هستند و از قبل آماده شده اند و به صدها نفر در دنیا فروخته شده اند. شما میتوانید با انتخاب یکی از آنها به سرعت و با هزینه بسیار ارزان به سایت مطلوبتان برسید. معمولا طراحی یک قالب اختصاصی یک ماه زمان و حدود یک تا چند میلیون تومان هزینه میبرد. در مجموع تفاوتی در کیفیت یک قالب آماده و یک قالب اختصاصی نیست.

 1. نقش نوع CMS در هزینه طراحی سایت

اینکه از CMS های متداول و متن باز مثل جوملا یا وردپرس و دروپال استفاده کنیم یا از CMS اختصاصی شرکت های طراحی سایت، بحثی است طولانی. در مجموع CMS های متن باز مزایایی دارند و معایبی. مزایای آنها این است که رایگان هستند، دائما به روزرسانی میشوند، قالب های فراوانی برای آنها هست و نهایت قیمت یک قالب حرفه ای 200 هزار تومان است که در ایران به 20 هزار تومان هم میتوان خرید. بسیار ارزان تمام میشوند اما در نگهداری و پشتیبانی آنقدر پرهزینه خواهند بود که تلافی CMS اختصاصی را در می آورند. در هر سال با هر آپدیت هسته نرم افزاری، مجبور به طراحی مجدد سایت خواهید بود و به طور کلی توصیه نمیکنیم سمت CMS های جوملا یا وردپرس بروید. اما CMS های اختصاصی گرانتر هستند با پنل کاربری اختصاصی و ساده تر بدون نیاز به آموزش و به دلیل اختصاصی بودن معمولا هزینه های نگهداری بسیار پایین دارند و البته از نظر امنیت نیز در سطح بسیار بالاتری قرار دارند.

 1. سناریو وب سایت

مهمترین فاکتور تعیین هزینه طراحی سایت، سناریو وبسایت است. اینکه وب سایت فروشگاهی است یا شرکتی، شخصی است یا وب سایت آتلیه، وب سایت آموزشگاهی است یا پورتال، اینها همه تعیین کننده زمان و میزان هزینه طراحی سایت هستند.

رابطه هزینه طراحی سایت و هزینه نگهداری سایت

به خاطر داشته باشید اگر برای کاهش هزینه های طراحی سایت به سمت CMS های جوملا و وردپرس رفتید، هزینه نگهداری بالایی را به خودتان تحمیل خواهید کرد. حتی اگر شرکت طراحی سایت به شما غیر از این بگوید هزینه های شما معمولا بعد از یک تا دو سال آغاز میشوند و اولین هزینه برای آپدیت هسته نرم افزاری خواهد بود. این CMS ها به دلیل ماژولار بودن از کامپاننت های جداگانه ساخته شده اند، هر کامپاننت را شرکتی جداگانه میسازد و زمانی که هسته اصلی را آپدیت میکنید ممکن است کامپاننت هایی با نسخه جدید هسته سایت سازگاری نداشته باشند و تا مدت ها شرکت های تولید کننده آن کامپاننت نسخه جدید را ارائه نکنند و اگر هم ارائه کنند بعد از یک سال باید دوباره هزینه کامپاننت را بدهید. اگر هم هسته اصلی سایت را به روز رسانی نکنید سایت شما با خطر امنیتی و هک مواجه خواهد بود.

ما به شما CMS اختصاصی شرکت ایده برتر را ارائه میکنیم با همان هزینه های پایین CMS های جوملایی و وردپرسی. در حال حاضر شرکت های طراحی سایت، سایت هایی با هسته جوملا اما با تغییرات ظاهری آن به شما ارائه میکنند و هزینه هایی بالغ بر چهار میلیون تومان برای یک سایت جوملایی از مشتری دریافت میکنند. توصیه میکنیم برای کاهش قیمت طراحی سایت تان با ما تماس بگیرید.

طراحی سایت 12 CSS 3 HTML 1 JAVASCRIPT 28 طراحی قالب 6 ریسپانسیو 3
اشتراک این پست